top of page

WITAJ w MIEJSCU
SZCZEGÓLNEJ CZCI
MATKI BOŻEJ WNIEBOWZIĘTEJ

29 maja 23 int.jpg

INFORMACJE PARAFIALNE

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

28 maja 2023 roku

 

 

 

1.Dzisiaj we wszystkich kościołach zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi Wielkanocnej.

 

2.W minionym  tygodniu w piątek przypadał Dzień Matki. Z tej właśnie okazji Wójt Gminy Czarnocin serdecznie zaprasza na koncert pt. „Na serca dnie”, który odbędzie się dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwach popołudniowych czyli około godz. 18:00 w naszym kościele.

 

3.Dziękuję wszystkim 18 Druhom Strażakom wraz z Wójtem na czele za udział w ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasnej Górze, która odbyła się wczoraj. Dziękuję za świadectwo wiary i poniesiony trud.

 

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16:30.

 

5.W sobotę o godz. 12:00 młodzież klas 8 przyjmie z rąk Arcybiskupa Władysława Ziółka sakrament bierzmowania. W związku z tym w piątek o godz. 18:30 spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz świadków. W czasie tej Uroczystości grupa kandydatów zostanie przyjęta do grona ministrantów. 

 

6. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Do całego sezonu grzewczego trzeba dopłacić prawie 30 tys. zł.

 

7. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

 

8 .Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

   Patryk Dróżdż stanu wolnego zamieszkały w parafii tut. oraz Natalia Malinowska stanu wolnego zamieszkała w parafii tut. zapowiedź druga.

   Tomasz Pluta stanu wolnego zamieszkały w parafii tut. oraz Ilona Kmieć stanu wolnego zamieszkała w parafii tut. zapowiedź druga.

   Robert Jaśkiewicz stanu wolnego zamieszkały w parafii tut. ,oraz Patrycja Kawalec stanu wolnego zamieszkała w parafii Srock  zapowiedź pierwsza.

 

9.W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszła:

    +Marianna Olasik l. 90 ostatnio zamieszkała w Łodzi.

0001.jpg
0002.jpg
DZIEJE SIĘ W CZARNOCINIE
Budowa instalacji OZE w Parafi
p.w. Wniebowzięcia NMP w Czarnocinie

Wartość ogólna zadania: 1 886 000 PLN

Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PLN w formie dotacji w wysokości 

Dofinansowanie NFOŚiGW: 1 697 400 PLN

Opis zakresu projektu:

Termomodernizacja obiektów parafialnych połączona ze zmianą żródeł ciepła na pompy ciepła, modernizacją instalacji fotowoltaicznej dla budynków: kościoła, plebanii, wikariatki. 

WESPRZYJ NAS

04 8985 0004 0080 0894 6410 0002

bottom of page